PROGRAMMA WATERBOUWDAG DONDERDAG 23 NOVEMBER 2017

DE DOELEN in ROTTERDAM

08:15 – 09:20 uur  Inloop / bezoek informatiemarkt

OCHTENDPROGRAMMA
plenair (grote zaal)
09:30 – 09:33 uurOpeningsfilm Nova Delta
09:33 – 09:45 uurOpening door dagvoorzitters Bas Jonkman en Stefan Aarninkhof
09:45 – 10:05 uurLaatste inzichten klimaatverandering door Gerard van der Steenhoven, KNMI
10:05 – 10:25 uurGrootschalige ontwikkelingen bouwen met natuur (lange termijn perspectief) door Henk Nieboer, Ecoshape
10:25 – 10:55 uurPauze (bezoek informatiemarkt)
11:00 – 11:20 uurVlaanderen omarmt het Sigmaplan – Samen koken doet eten door Wim Dauwe, Waterwegen en Zeekanaal Michael van Rompaey, IMDC
11:20 – 11:40 uurStuw bij Grave door Robert de Roos en Wim Kortlever
11:40 – 12:00 uurUitreiking Waterbouwprijs door Robert de Boer namens de Vereniging van Waterbouwers
12:00 – 12:55 uurLunchpauze (bezoek informatiemarkt)
Parallelle sessie 1

College Tour met Manon Harmsen en Auke Terlouw

13:00 – 14:00 uur  Interview Gerald Schotman, Koninklijk Instituut Van Ingenieurs

14:20 – 15:20 uur  Interview Saskia Rijtema, Heerema Marine Contractors Nederland

Parallelle sessie 2

Bouwen bij stijgend water: innovatieve oplossingen

Voorzitter Stefan Aarninkhof

13:00 – 13:30 uur  Opdrijvende kering Spakenburg / Bestuurlijk kader voor innovatieve oplossingen door Jan Welling, Waterschap Vallei en Veluwe en Bart Boksebeld, Van Heteren Weg- en Waterbouw BV

13:40 – 14:10 uur  Buitendelta suppletie Amelander Zeegat door Harry de Looff, RWS WVL

14:20 – 14:50 uur  Zeespiegelstijging en verzilting door Neeltje Kielen, RWS WVL

15:00 – 15:30 uur  Markerwadden door Thomas Vijverberg, Boskalis

Parallelle sessie 3

Parallelsessie 3 Dijken

Voorzitter Michel Tonneijck

13:00 – 13:30 uur  POV Waddenzeedijken / Eemshaven Delfzijl door Ate Wijnstra, Waterschap Noorderzijlvest

13:40 – 14:10 uur  Samenwerking Markermeerdijken door Bart Hooiveld, Alliantie Markermeerdijken

14:20 – 14:50 uur  Slim beheer van dijken door Peter Damen, Waterschap Rivierenland, en Wouter Zomer, BZ Innovatiemanagement IJkdijk

15:00 – 15:30 uur  Toets op Maat dijktracé Schoonhovenseveer – Langerak door Martin Schepers, Waterschap Rivierenland en Richard Rijkers, Movares

Parallelle sessie 4

Lopende projecten

Voorzitter Robert de Roos

13:00 – 13:30 uur  Vissershaventjes langs de kust van Ghana door Ben Reeskamp, Royal Haskoning DHV

13:40 – 14:10 uur  Vijftien dijkversterkingen Noordelijke Maasvallei Waterschap Limburg door Eric Holtrop, Witteveen + Bos

14:20 – 14:50 uur  Kademuur offshore terminal Rotterdam door Erik Broos, Havenbedrijf Rotterdam en Leon Tuunter, Iv Infra

15:00 – 15:30 uur  Nieuwe sluis Terneuzen door Fred Rodewijk en Wilbur van Beijnen, RWS GPO

Parallelle sessie 5

ICT in de waterbouw

Voorzitter Anneke Hibma

13:00 – 13:30 uur  DigiShape door Gerben de Boer, Van Oord

13:40 – 14:10 uur  Aquamonitor door Hessel Winsemius, Deltares

14:20 – 14:50 uur  Autonoom varen door Johan de Jong, MARIN

15:00 – 15:30 uur  Innovatie is… goed spieken: Waterkeringbeheerders kunnen leren van de ‘bodemwereld’, door Martine Brinkhuis en Jasper Schmeits (Tauw)

15:30 – 15:55 uur  Middagpauze

MIDDAGPROGRAMMA
plenair (grote zaal)
16:00 – 16:20 uurVerbinding Hong Kong – Zhuhai Macau door Hans de Wit, TEC
16:20 – 16:40 uurBeatrixsluis door Leon Wijnker, RWS, en Leo van Nieuwenhuizen, SAS (Vreeswijk Combinatie)
16:40 – 16:55 uurInterview met Gerald Schotman, Koninklijk Instituut Van Ingenieurs en Saskia Rijtema, Heerema Marine Contractors Nederland, door Bas Jonkman en Stefan Aarninkhof
16:55– 17:00 uurAfsluitend woord dagvoorzitters door Bas Jonkman/Stefan Aarninkhof

17:00 – 17:45 uur  Borrel