De openingsfilm, plenaire presentaties en een aantal andere films kunt u terugkijken bij WaterbouwTv.

Donderdag 10 november 2016Aanmelden-Waterbouwdag

Programma

Plenair programma o.l.v. Han Vrijling (dagvoorzitter)
08:15 – 09:20 uurInloop (bezoek informatiemarkt)
09:30 – 09:45 uurOpening door dagvoorzitter Han Vrijling
09:45 – 10:05 uurHoog of droog – Mathijs van Ledden i.s.m. Kasper Lendering en Guy Dupuits, Royal HaskoningDHV + TU Delft
10:05 – 10:25 uurPolder of ophoging? Stad Kanpur (India) – Michel van Heereveld, Royal HaskoningDHV
10:25 – 10:55 uurPauze (bezoek informatiemarkt)
11:00 – 11:20 uurEiland Noordzee t.b.v. windpark – Rob van der Hage, Tennet
11:20 – 11:40 uurRenovatie stuwen Nederrijn en Lek – Dirk Jan Kiljan + Jaap Rebel, Rijkswaterstaat + Siemens Nederland
11:40 – 12:00 uurUitreiking Waterbouwprijs – Judith Boersma, namens de Vereniging van Waterbouwers
12:00 – 12:55 uurLunchpauze (bezoek informatiemarkt)
Parallelsessies
Parallelsessie 1: College Tour
13:00 – 14:00 uurCollege Tour – Hetty Klavers, dijkgraaf Waterschap Zuiderzeeland
14:00 – 14:20 uurPauze en wisselen
14:20 – 15:20 uurCollege Tour – Govert van Oord, directeur Van Oord Europa
Parallelsessie 2: Duurzaamheid en ecotechniek
13:00 – 13:30 uurPorts of the future – Nautical infrastructure and sustainability
Martijn de Jonge, Deltares
13:30 – 13:40 uurPauze en wisselen
13:40 – 14:10 uurZandwinning van de toekomst – Maarten de Jong, Building with Nature
14:10 – 14:20 uurPauze en wisselen
14:20 – 14:50 uurReefGuard – opschalen van rifherstelmaatregelen in de context van mariene infrastructuurprojecten – Mark van Koningsveld, Van Oord
14:50 – 15:00 uurPauze en wisselen
15:00 – 15:30 uurIJsseldelta – Serban Schouten + Erwin de Jong, Rijkswaterstaat/Ruimte voor de Rivier + Consortium IsalaDelta
Parallelsessie 3: Rivieren en kanalen
13:00 – 13:30 uurRivier de Taag (Engelstalig)
Elsa Alves, Laboratorio Nacional de Egenharia/Civil (Portugal)
13:30 – 13:40 uurPauze en wisselen
13:40 – 14:10 uurMaaswerken – Frans Hendrikx + Bart Bouwens, Rijkswaterstaat + Movares
14:10 – 14:20 uurPauze en wisselen
14:20 – 14:50 uurVerruimen Julianakanaal – Emiel Boerma + Ties van der Hoeven, Rijkswaterstaat + de Vries & van der Wiel Kust- en Oeverwerken
14:50 – 15:00 uurPauze en wisselen
15:00 – 15:30 uurRevitalisering oevers Vistula rivier in Polen; extra perspectief vanuit gebiedsontwikkeling – David van Raalten/Marco Veendorp + Huub Droogh, Arcadis + RDH Architecten Stedebouwkundigen
Parallelsessie 4: Sluizen en stuwen
13:00 – 13:30 uur5 Sluizen in Dortmund-Eems kanaal (Duitstalig) – Birgit Massmann, Wasser- und Schifffahrtsverwaltung des Bundes
13:30 – 13:40 uurPauze en wisselen
13:40 – 14:10 uurHydraulisch ontwerp zeesluizen (IJmuiden, Terneuzen) – Tom O’Mahoney, Deltares
14:10 – 14:20 uurPauze en wisselen
14:20 – 14:50 uurSluis bij Brunsbuttel (Kieler kanaal) – Gerben Turkstra, BAM
14:50 – 15:00 uurPauze en wisselen
15:00 – 15:30 uurPlan sluizen Nieuwe Waterweg – Harold van Waveren, Rijkswaterstaat
Parallelsessie 5: Hoog en droog
13:00 – 13:30 uurHaven Tanjungpriok (Indonesie) – Michiel Smits, Royal HaskoningDHV
13:30 – 13:40 uurPauze en wisselen
13:40 – 14:10 uurNieuw vliegveld Mexico City – Ruud Steenbakkers/Martin de Kant, Royal HaskoningDHV
14:10 – 14:20 uurPauze en wisselen
14:20 – 14:50 uurKunstmatige eilanden Kaspische zee – Coen Kuiper, Witteveen en Bos
14:50 – 15:00 uurPauze en wisselen
15:00 – 15:30 uurOverstromingsproblemen in België – Patrick Willems, Universiteit Leuven
15:30 – 15:55uurPauze (bezoek informatiemarkt)
Vervolg plenair programma
16:00 – 16:20 uurSuez kanaal – Bas van Bemmelen, namens de Joint Venture NMDC, Boskalis, Van Oord en Jan de Nul
16:20 – 16:40 uurZeesluis IJmuiden – Rico Sies + Leon Lous, Rijkswaterstaat + Consortium OpenIJ
16:40 – 16:45 uurDankwoord en afsluiting door de dagvoorzitter Han Vrijling
16:45 – 17:30 uurBorrel